Nadwaga

Skąd się bierze nadwaga?
Nadmierne kilogramy gromadzimy, miesiącami a potem latami.

Dlaczego tak się dzieje?


Przyjmujemy więcej energii niż jej potrzebujemy i nie jesteśmy w stanie jej dobrze spożytkować. Przetworzenie substancji odżywczych i jej przyswojenie uzależnione jest od płci, wieku, intensywności i aktywności fizycznej.
  • Kobiety potrzebują mniej energii od mężczyzn
  • Osoby starsze potrzebują mniej energii od ludzi młodych
  • Osoby prowadzące tryb życia siedzący potrzebują mniej energii od osób prowadzących tryb życia aktywny i burzliwy.
Z wiekiem obniża się przemiana materii czyli tzw. metabolizm a zapotrzebowanie na witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe wzrasta. Należy związki odżywcze dostarczać w takiej postaci aby organizm miał jak najmniej pracy przy ich przyswajaniu.

W dojrzałym wieku "koła ratunkowe" czyli tkanka tłuszczowa powstaje szybciej niż w wieku młodszym.

Nie daj się oszukać cudownym i szybkimi dietom. Doprowadzają one jedynie do frustracji i odbierają energię do dalszego działania.

Jeżeli chcesz schudnąć 10 kg i więcej skutecznym sposobem redukcji wagi będzie dieta systematyczna i utrata wagi powolna. Zapobiega to powstawaniu efektu JOJO, szybkiemu schudnięciu i jeszcze szybszemu przybieraniu na wadze.

Rozwiązanie i powstrzymanie epidemii otyłości w bogatych, rozwiniętych i uprzemysłowionych krajach nie jest proste. Do utraty wagi musza być dwie osoby. Jedna najważniejsza to ta co chce schudnąć i druga osoba to ta osoba, która prowadzi osobę, która chce schudnąć i wie co robi!!! Dieta zgodna z grupą krwi >> czytaj więcej << Masz pytania dotyczące diety?

Napisz do nas, a my ułożymy Ci dietę na bazie suplementów diety firmy Calivita.
ADRES: iwona.andrys@imarmed.pl